Rátalálni a zabra és a gluténmentes zablisztre életmentő volt, na jó ez talán túlzás egy kicsit, ha nem is életmentő, de jelentősen feldobta az étrendünket. Mert nagyon finom, egészséges és könnyű vele dolgozni, így szeretek is ezekkel a hozzávalókkal kísérletezni, és nekem szerencsére semmi bajom a zabtól. Nagyon jó belőle palacsintát és különböző sütiket sütni.
A banános palacsinta receptjére amúgy tavaly találtunk rá. Ez eredetileg nem áll másból, mint banánból és tojásból, amit csak össze kell dolgozni, és kisütni. Nagyon népszerű, rengetegen szeretik, nekem viszont nem jött be, olyan volt, mintha banános rántottát ennék. Ezért ez a recept egy időre száműzetésbe került, a barátom bánatára, akinek az eredeti változat is nagyon ízlett.
Viszont nem olyan régen eszembe jutott, hogy megpróbálhatnám feldobni egy kis zabliszttel, és igen!, az eredmény mennyei lett. Édes (cukor nélkül), könnyű, de mégis tésztaszerű állaga van. Így a banános – zablisztes palacsinta visszakerült a reggelik listájára, vagy inkább a top listájára.
Mivel természetesen édes, ezért önmagában is nagyon finom, de ha valamivel fel akarjátok dobni, akkor szerintem a lekvár a legjobb választás.
Banános - zablisztes palacsinta
Előkészítési idő: 10 perc
Elkészítési idő: 15 perc
Mennyiség: kb 10-15 darab, 8 cm körüli palacsinta lesz belőle
Hozzávalók:
- 2 db érett, de nem túlérett banán
- 4 db tojás
- 4 ek gluténmentes zabliszt (banánonként 2)
- fahéj, ízlés szerint
- 2 cl olíva olaj
Elkészítés:
- A banánokat villával szétnyomkodjuk egy mélytányérban.
- A tojásokat egy tálba ütjük, és kézi habverővel felverjük, hozzátesszük a zablisztet, és csomómentesre keverjük.
- Ezután hozzákeverjük a banánt és a fahéjat, végül pedig az olajat.
- Jól felmelegített palacsintasütőben sütjük, mivel már van benne olaj, nem szoktam olajat tenni a sütőbe.
Nagyon finom bármilyen lekvárral vagy juharsziruppal. Én ezt a receptet házi körtelekvárral és körtével csináltam.